Kubilay’ın katledilişinin yıl dönümünde vatan savunmasında yaşamını yetiren şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyorum.  
28.12.2018
193
Yazı Boyutu: A- A+
"CUMHURİYETİ KORUYACAK NİCE KUBİLAYLAR YETİŞTİ"
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, her dönem Cumhuriyeti, cumhuriyet değerlerini, Atatürk devrimlerini ortadan kaldırmak isteyenler çıktığına işaret ederek, “Cumhuriyeti koruyacak nice Kubilaylar yetişti” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Menemen’de şeriat isteyenlerinbaşlattıkları isyanı bastırmaya çalışırken şehit olan Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile Bekçi Hasan ve Şevki’yi katledilişlerinin yıldönümünde andı.
Kubilay’ın 23 Aralık 1930 yılında Menemen’de yedek subay sıfatıyla askerlik görevini yaparken şeriat yanlıları tarafından şehit edilmesinin Cumhuriyet tarihinin en önemli olaylarından biri olduğuna işaret eden Başkan Köse, “Her dönem Cumhuriyeti, cumhuriyet değerlerini, Atatürk devrimlerini ortadan kaldırmak isteyenler olmuştur. Ancak amaçlarına ulaşamamışlardır, ulaşamayacaklardır. Cumhuriyeti koruyacak nice Kubilaylar yetişti. 
Kubilay’ın katledilişinin yıl dönümünde vatan savunmasında yaşamını yetiren şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyorum” dedi.

CHPnet

SİTELERİ